Upozornenie! - Figyelmeztetés!

Upozornenie! - Figyelmeztetés! Triedený odpad - Válogatott hulladék

Znova upozorňujeme našich obyvateľov, že do 1100 litrových kontajnerov umiestnených na území obce na triedený odpad, teda na papier a plasty, roztrieďte len odpady ktoré tam patria. Do kontajnera na plasty nepatria napr. stavebná suť, vedrá a nádobie od stavebných materiálov, biologicky odpad a takzvané trvdé plasty, elektrikárske lišty atď. Keď nebudeme triediť odpad podľa uvedených pokynov, poskytovateľ ukončí zmluvu o odvozu odpadu, a odstráni kontajnery na triedený zber odpadu z územia obce.

Za pochopenie ďakujeme!

Felhívjuk lakosaink figyelmét, hogy a községben kihelyezett papír és műanyaggyűjtésre szolgáló tárolóedényekbe csak azokat a hulladékot rakják, amelyek abba valóak. Ha tele találja a tárolóedényeket, ne rakja mellé, hanem szíveskedjenek felkeresni a faluban több helyen kihelyezett tárolóedényeket. Amennyiben azok tartalma is tele van, vigye haza, s következő kiürítésnél rakja bele a tárolóedényekbe szánt hulladékot.

A tárolóedényekbe szigorúan tilos építkezési anyagokból származó csomagolóanyagok, cementes szákok belehelyezése valamint a műanyag tárolóedényekbe szintén szigorúan tilos a különböző építkezési hulladékok, kábelek, illetve műanyag ládák, kannák, műanyag székek, tehát a kemény műanyagok belehelyezése.

Amennyiben a lakosok nem tartják be a fent említetteket, a szolgáltató véglegesen eltávolítja a szelektált hulladékgyűjtésre szolgáló tárolóedényeket. Ezek a tárolóedények a balonyi lakosokat szolgálják, ezért kérjük lakosainkat, ha idegeneket látnak hulladékot elhelyezni, írják fel az autó rendszámát és jelentsék be a KH-ban.

Megértésüket köszönjük!

Vytvorené: 26. 8. 2021