Navigácia

Obsah

Povinnosť registrácie všetkých chovov ošípaných - A sertéstartók kötelező regisztrációja

Typ: ostatné
Regionálna veterinárna a potravinová správa Dunajská Streda

Povinnosť registrácie všetkých chovov ošípaných

Minimálne požiadavky biologickej bezpečnosti - nekomerčné farmy

 

A dunaszerdahelyi Regionális Állategészségügyi és Élelmiszeripari Hivatal az afrikai sertéspestis terjedésének megfékezése érdekében felszólítja községünk lakosait, hogy ha akár csak egyetlen sertést is tartanak otthon, regisztráltassák be a Gazdasági Állatok Központi Nyilvántartásában (Centrálna evidencia hospodárskych zvierat). Erre legkésőbb 2020. október 23-ig van idejük az állattartóknak. Az illetékes hivatal október 26-tól országszerte ellenőrzéseket fog tartani, a törvény be nem tartása szankciókat von maga után.

Több szabály betartását is előírták, ezek között szerepel, hogy a házi disznótorok csak állatorvosi felügyelet mellett történhetnek meg. Bővebben lásd az alábbi dokumentumokon.

Beregisztráltatni személyesen a dunaszerdahelyi Regionális Állategészségügyi és Élelmiszeripari Hivatalban lehet 7,30 - 15,30, vagy pedig a következő telefonszámon: 0915/984 106, 031/552 48 70.


Prílohy

Vytvorené: 16. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 19. 10. 2020 15:30
Autor: